Toyota Corolla i Toyota RAV4 najpopularniejszymi samochodami w 2021 roku

Zestawienie portalu analitycznego focus2move.com

2022-04-12

Dwa modele Toyoty – Corolla i RAV4 – zajęły dwa pierwsze miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów na świecie. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych aut znalazły się łącznie cztery modele marki. Zestawienie przygotował analityczny portal focus2move.com.

Top 10 najpopularniejszych samochodów na świecie

Czołowe miejsce w zestawieniu najpopularniejszych samochodów na świecie zajęła Corolla. W 2021 roku Toyota dostarczyła klientom 1,1 mln egzemplarzy tego modelu, co oznacza wzrost rok do roku o 3,6%. Na drugim miejscu uplasowała się Toyota RAV4 dzięki sprzedaży 1 mln samochodów. Jest to o 1,2% więcej niż w 2020 roku.

W Top 10 najpopularniejszych samochodów znalazły się jeszcze dwa modele Toyoty. Piąte miejsce zajęło Camry, awansując w porównaniu z rokiem ubiegłym o 4 pozycje. Średniej wielkości sedan Toyoty, który w Europie jest oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym, zanotował wzrost o 12,7% do poziomu 686 000 sprzedanych egzemplarzy.

Na siódmym miejscu w tegorocznym zestawieniu znalazł się Yaris. Sprzedano 589 834 egzemplarzy tego modelu, o 28,7% więcej niż rok wcześniej

Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami
Dominacja Toyoty w najważniejszych segmentach

Corolla, RAV4, Camry i Yaris są także liderami swoich segmentów.

Zgodnie z wyliczeniami portalu focus2move.com Corolla odpowiada za 11,3% sprzedaży samochodów kompaktowych. Produkowany od 1966 roku model jest światowym bestsellerem, a jednocześnie najlepiej sprzedającym się pojazdem w historii motoryzacji. Łącznie sprzedano już ponad 50 mln egzemplarzy.

Yaris dominuje w segmencie aut miejskich, gdzie odpowiada za 7,8% sprzedaży. Toyota Camry to jeden z najpopularniejszych samochodów w USA i Kanadzie. W 2021 roku udział tego modelu w segmencie wyniósł 8,2%. Najpopularniejszy SUV – RAV4 – stanowił 3,1% wszystkich samochodów z tego segmentu, które trafiły do kierowców na świecie.

Toyota doskonale się spisuje także w segmencie minivanów. Na czwartym miejscu znalazła się dostępna w Japonii Toyota Roomy. Z wynikiem 134 tys. sprzedanych samochodów awansowała ona aż o 5 pozycji. Na miejscu piątym uplasowała się Toyota Alphard. Znana m.in. na amerykańskim rynku Toyota Sienna zanotowała sprzedaż 129 tys. egzemplarzy i zajęła szóstą pozycję, aż o 12 miejsc lepszą niż rok wcześniej.

Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami

Dwa modele Toyoty znalazły się też w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych pick-upów. Czwarte miejsce przypadło w udziale Toyocie Hilux, a siódme – Toyocie Tacoma. Oba te samochody mają podobny charakter i funkcje, ale jest też między nimi sporo różnic.

Hilux to globalny model, sprzedawany w 140 krajach. Zdominował on ogromną część rynków w Afryce, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Jest też dostępny w Europie i Japonii. Jego łączna sprzedaż w 2021 roku wyniosła 529 tys. egzemplarzy, co daje mu 8,6% udziału w segmencie.

Z kolei model Tacoma powstał specjalnie na amerykański rynek i wraz z większą Tundrą jest sprzedawany głównie w USA i Kanadzie. Oba auta są znacznie większe od Hiluxa, dzięki czemu lepiej odpowiadają przyzwyczajeniom amerykańskich kierowców. W ubiegłym roku Toyota sprzedała 288 600 egzemplarzy Tacomy.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie focus2move.com.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły Stacja wodorowa w Woven City Stacja wodorowa w Woven City Poznaj nowy projekt Toyoty i ENEOS