Toyota PROACE CITY Electric – już w polskich salonach

Ceny od 137 900 zł netto

2022-04-05

W Polsce debiutuje elektryczne auto dostawcze PROACE CITY Electric. Jest to kompaktowy furgon o zasięgu na jednym ładowaniu średnio do 260 km (wg WLTP) i uciągu do 750 kg. Wyposażony w litowo-jonową baterię o pojemności 50 kWh pojazd zosta objęty gwarancją E-PRO na 3 lata bez limitu kilometrów.

Elektryczny napęd z zasięgiem do 260 km

Do średniej wielkości vana PROACE Electric w ofercie Toyoty w Polsce dołącza kompaktowy, dostawczy furgon PROACE CITY Electric. Samochód otrzymał ten sam co większy model silnik o mocy 136 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz baterię trakcyjną o pojemności 50 kWh. Średni zasięg na jednym tankowaniu wynosi do 260 km wg WLTP. Pojazd jest objęty gwarancją E-PRO na 3 lata bez limitu kilometrów.

Bezemisyjny PROACE CITY Electric jest dostępny w 2 odmianach nadwozia i 2 wersjach wyposażenia – Active i Comfort. Nadwozie Standard ma 4,4 m długości i zapewnia do 3,3 m3 przestrzeni ładunkowej. Wersja Long mierzy 4,7 m i mieści do 3,9 m3 ładunku. Bez względu na rodzaj nadwozia PROACE CITY Electric może pociągnąć przyczepę o masie 750 kg, a w jego kabinie mieszczą się 3 osoby.

Ceny i wersje wyposażenia

Podstawowa wersja Active została wyposażona m.in. w manualną klimatyzację, radio z USB, Bluetooth® i zestawem głośnomówiącym, komfortowy fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz trzymiejscową kanapę z systemem Smart Cargo (właz otwierany w przegrodzie).

Nowa Toyota PROACE CITY Electric już w polskich salonach

Bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia zwiększa tempomat z ogranicznikiem prędkości, asystent ruszania ze wzniesienia (HAC), system monitorowania ciśnienia w oponach, czujnik zmierzchu oraz system powiadamiania ratunkowego (eCall), który wzywa służby ratunkowe w razie wypadku. W standardzie są także elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz elektryczne szyby z przodu.

PROACE CITY Electric Active kosztuje od 137 900 zł netto.

Wyższą wersję Comfort wyposażono w system multimedialny Toyota PRO-Touch z kolorowym ekranem dotykowym 8" z obsługą Apple CarPlay* i Android Auto™, wyświetlacz LCD 10", a także przednie i tylne czujniki parkowania wraz z kamerą cofania 180°, dwustrefową klimatyzację automatyczną i system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk).

Do standardowego wyposażenia wersji Comfort należy także wizualizacja otoczenia z tyłu i z boku pojazdu na ekranie w miejscu lusterka wstecznego z kamer zamontowanych nad tylnymi drzwiami i w lusterku bocznym. System ten w modelu PROACE CITY z napędem spalinowym jest dostępny tylko w pakiecie.

Nowa Toyota PROACE CITY Electric już w polskich salonach

Wersja Comfort jest też wyposażona w systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, w tym:
• układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS),
• układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA),
• układ rozpoznawania znaków drogowych z funkcją inteligentnego dostosowywania prędkości (RSA),
• aktywny tempomat (ACC).

PROACE CITY Electric Comfort kosztuje od 163 000 zł netto.

Bezemisyjną Toyotę PROACE CITY Electric można kupić wraz z ładowarką ścienną Wallbox Home w cenie 2920 zł netto oraz wyposażyć ją w inne akcesoria, w tym zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej i bagażnik dachowy.

* Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły Stacja wodorowa w Woven City Stacja wodorowa w Woven City Poznaj nowy projekt Toyoty i ENEOS