NIEZWYKŁE HISTORIE

Podjęcie się niemożliwego nie jest łatwe, ale ci sportowcy udowadniają, że kiedy mamy swobodę poruszania się, wszystko jest możliwe.

Andrea Eskau - Paraolimpijska narciarka biegowa

Wielokrotna medalistka i paraolimpijska lekkoatletka Andrea Eskau na zaprojektowanym specjalnie dla niej rowerze ręcznym.
Data urodzenia

21 marca 1971

Miasto rodzinne

Apolda, Niemcy

Dyscypliny sportowe

Kolarstwo, biegi narciarskie

Występy na igrzyskach paraolimpijskich

2008, 2012, 2016
Występy na zimowych igrzyskach paraolimpijskich
2010, 2014

OSIĄGANIE NIEMOŻLIWEGO

Uprawianie sportów dla niepełnosprawnych zrodziło się z konieczności, wkrótce jednak okazało się, że Andrea dominuje zarówno w letnich, jak i zimowych dyscyplinach. Swoją przygodę rozpoczęła od koszykówki na wózkach, ale szybko poszerzyła swoje zainteresowania o biegi narciarskie, biathlon, wyścigi na wózkach inwalidzkich i rowerach z napędem ręcznym.

Do dziś Andrea zdobyła 37 złotych medali i jest 27-krotną mistrzynią w para-kolarstwie, biathlonie i biegach narciarskich.

„Poświęcenie i wysiłek, którego wymaga [zdobycie medalu paraolimpijskiego], są wprost niewiarygodne, jesteśmy bardzo dumni, mogąc być niewielką częścią zespołu Andrei”
– mówi inżynier Toyota TMG.

/

Zdobyłam bardzo dużo medali, ale moim największym osiągnięciem jest bycie uczciwą i ambitną podczas współzawodnictwa. Uważam, że jest to niezwykle ważne.

Toyota, zainspirowana niewiarygodną determinacją Andrei w dążeniu do celu, w 2012 roku nawiązała z nią współpracę. Wspólnie opracowaliśmy karbonowe rozwiązania dla roweru i sań, dzięki którym Andrea mogła zaprezentować wszystkie swoje możliwości podczas Igrzysk Paraolimpijskich.

Brad Snyder - Niewidomy pływak paraolimpijski

Na basenie, Brad Snyder stoi przodem do swojego toru wyścigowego, który odbija się w jego lustrzanych okularach.
DATA URODZENIA

29 lutego 1984

MIASTO RODZINNE

Reno, USA

DYSCYPLINA SPORTOWA

Pływanie

Występy na igrzyskach paraolimpijskich

2012, 2016

OSIĄGANIE NIEMOŻLIWEGO

Brad Snyder największą wolność odnajduje w wodzie. To nie przypadek – pochodzący z Florydy sportowiec pływać nauczył się jeszcze jako niemowlak, a od 11. roku życia regularnie startował w zawodach pływackich. Nieco później Brad stał się kapitanem drużyny pływackiej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

„W pierwszych tygodniach po wypadku życie z trwałym uszkodzeniem wzroku, życie po ciemku wydawało się czymś niewykonalnym… ale odkryłem, że pomimo tego, że nie mogę zobaczyć świata, wciąż mogę zrobić mnóstwo rzeczy”.

Po powrocie z Afganistanu Brad musiał nauczyć się odnajdywać drogę w ciemnościach. Jego rodzina wspierała go na każdym kroku, umożliwiając byłemu żołnierzowi wykonanie najprostszych czynności, takich jak jedzenie, ubieranie się czy korzystanie z łazienki.

Chcę, aby [moja historia] stała się znana i mogła inspirować kolejne pokolenia sportowców. Oni też mają prawo marzyć o miejscach na paraolimpijskim podium.

Parę miesięcy po wypadku Brad postanowił wrócić do wody, gdzie tak dobrze się czuł, a dokładnie w rocznicę utraty wzroku stanął na paraolimpijskim podium, zdobywając złoty medal dla reprezentacji USA w pływaniu. Obecny rekord świata w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym należy właśnie do Brada.

Dziś Brad ma kolejne marzenie: chce zacząć trenować kolejną dyscyplinę sportową i wystartować w para-triatlonie na Igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

Misja Toyoty

Jako światowy partner Olimpiady i Paraolimpiady poszukujemy i opracowujemy rozwiązania pozwalające przekraczać linię mety i własne możliwości.

Współpraca z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i Paraolimpijskim, w ramach której pozwalamy zawodnikom spełniać marzenia, to część naszej misji wyzwalania ludzkiego potencjału dzięki mocy swobodnego poruszania się.
Akio Toyoda z otwartymi ramionami, podczas wygłaszania żarliwego przemówienia.
quotation mark begin
Stojąc pod tą flagą reprezentującą Olimpiadę i Paraolimpiadę, potwierdzamy tylko moc sportu w jednaniu ludzi.
quotation mark end
AKIO TOYODA
Prezes Toyota Motor Corporation
Globalny zespół Toyoty
Poznaj wszystkich sportowców Toyota Team.
Przepełnia nas duma, że jesteśmy pierwszym na świecie oficjalnym partnerem do spraw mobilności Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego oraz założycielem Kanału Olimpijskiego. Zobacz nasze filmiki z serii Czy to możliwe? Dowiedz się, co się dzieje w Twojej ulubionej dziedzinie sportowej.
Więcej

Dowiedz się więcej

Mobilność i swoboda Mobilność i swoboda Toyota pomaga niepełnosprawnym sportowcom Toyota Mobility Toyota Mobility Poznaj technologie dające swobodę ruchu T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty Zobacz najnowszy prototyp Nowa era mobilności Nowa era mobilności Poznaj prototypy Toyoty Zelektryfikowane pojazdy Toyoty Zelektryfikowane pojazdy Toyoty Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 Wheel Park Wheel Park Pierwszy na świecie skateparku dla osób niepełnosprawnych Mobility For All Mobility For All Przedstawiamy wizję przyszłości według Toyoty NIEZWYKŁE HISTORIE NIEZWYKŁE HISTORIE Technologia dla paraolimpijczyków Technologia dla paraolimpijczyków Lżejszy i zoptymalizowany rower Andrei PROJEKT MOBILNOŚĆ PROJEKT MOBILNOŚĆ ROZWIĄZANIA MOBILNE ROZWIĄZANIA MOBILNE